Ajalugu

Aermec lugu algab koos Ettore Rielloga. Sündinud 1868. aastal. Oma varajastes kahekümnendates asus ta elama Brasiiliasse.

Oma naasmisel Itaaliasse asutas ta Officine Fratelli Riello, tootmisettevõte 1922 aastal. 1923 töötas ta välja oma esimese õli põleti kütmiseks, jättes märgi maha esimesena temperatuuri reguleerimises.

1950. aastate lõpul lõi firma endise nimega Riello BRUCIATORI, kuna oli tekkinud vajadus rakendada hooajalist stabiilsust tootmisprotsessides. Ettore lapselaps, Giordano Riello, kes tegutseb aktiivselt pereettevõttes, mõtleb välja ambitsioonika lahenduse kliimaseadmete valmistamiseks.

Giordano Riello tootis oma esimese konditsioneeri aastal 1961, luues Aermeci brändi 1963. Seega Aermeci võib pidada üheks esimeseks, kui mitte kõige esimeseks, kliimaseadmete tootjaks Euroopas.

Siinkohal ka esimene kes ehitas splitseadmeid Euroopas, järgmisena lisandusid fancoilid, kus Aermec on hetkel maailma juhtiv tootja. Giordano Riello International Group kontsern, mille üheks osaks on Aermec, kasvab rahvusvaheliselt pidevalt ja on tuntud juba üle maailma. Ettevõtte pidev arendustöö lisab portfooliosse juurde erinevaid kliimaseadmete tootelahendusi.

1961  Giordano Riello asutab Riello Condizionatori.

1963  Aermec bränd on sündinud, sillutades protsessis uue müügivõrgu Itaalias ja välismaal.

1970  Esimene aknamudel teeb oma debüüdi.

1972  Aermec tutvustab Euroopa esimest kaheosalist konditsioneeri, split süsteemi eelkäijat.

1976  Väikesed vedelikjahutid lisatakse Aermeci tootevalikusse.

1978  Algab fancoilide ehk jahutuskonvektorite tootmine.

1980  Vedelikjahutite tootmine laieneb keskmise suurusega seadmeteni.

1985  Aermec tähistab sisenemist ventilatsiooniseadmete tootmisse.

1990  Aermec liigub järjest suuremate vedelikjahutite tootmisse, pidevalt arenev tootevalik üle 2MW jahutusvõimsuse.

1998  Bränd muutub firmaks ja saab nimeks Aermec SpA.

2001  Aermec siseneb Eesti turule.

2002  Aermec väljastab OMNIA fancoili, uue põlvkonna jahutuskonvektor, mis on välja töötatud koostöös tuntud disaineri Giugiaro-ga.

2003  Aermec siseneb Põhja-Ameerika turule.

2004  Aermec teeb revolutsiooni jahutuskonvektorite tootmises: paindlik robootika ja täiustatud logistika, et tagada kõrge tootlikkus ja kvaliteet kiire ajaga.

2004  Tootmise filosoofia teeb pöörde, et võtta kasutusele LEAN tootmisprotsess.

2006  Aermec konsolideerib oma süsteemi lahenduste filosoofiat: üleminek toodetelt individuaalsetele lahendustele, mis on kohandatud vastavalt kliendi vajadustele.

2010  Aermec toob turule VMF-i (Variable Multi Flow), uue tõlgenduse juhtautomaatikas, mugavust ja energiasäästu, mis ühendab täielikult kõik üksikud komponendid üheks optimeeritud süsteemi lahenduseks.

2011  Aermec tähistab oma 50 aastapäeva.

2015  Aermec avab pidulikult testkambri, mis on praegu Euroopa suurim ja volitatud Euroventi ja AHRI poolt sertifitseeritud katsetamiseks kuni 2 MW seadmetele.